Navigace

Kontakt

sumciharta@seznam.cz

 • hrasek 37.48.*.*
  2 0
  Vypadáto nadějně na příštírok s 24 i bivakovanim ;) Nicméně byl jsem o vikendu na Hartičce 2 noci na podvodní splávek a bez kontaktu. Za to 10 kudlí(ček) na vyvěšenou.
  • Správce stránky 185.186.*.*
   1 0
   Ahoj, no snad to dobře dopadne innocentsmile. Jsi borec že i v tak pozdní termín to zkoušíš , já jsem už pro letošek skončil crysmile
   • hrasek 85.160.*.*
    0 0
    Teď už jezdím jen na kudle a candaty. Včera návrat jedna noc u vody. 5 záběrů. Jen ty Céčka býda letos. Ještě chystám poslední rozlučkovou výpravu na dvě noci. Doufám, že né poslední u vody pod bivakem na Harte. Co jsem se bavil s rybářem na vodě ješte je zvedají ze dna, ale bez ataku.
 • hrasek 37.48.*.*
  2 0
  Ahoj.  Super stránka. Díky za informace.  Zítra vyrazím na ně na víkend.  Jen váhám jakou strategii zvolit zda na podvoďák či trhačku. Vím,  že se tam sumci vyskytují teď jen jim to naservírovat.  Co metr od břehu to metr hloubka.  Max. 17m teď možná při tom stavu i 19m.  Na Hartě trávím docela dost času cca +- 50 nocí za rok.  Sumcařině se venuji 3 sezónu jen na Hartě.  Musím říct,  že letos mám smůlu na větší sumce.  Jen samá mimina, ale za to hodně. Opravdu hodně což je dobře.  Vábení je pro mě tabu zatím.  Ale nebráním se tomu.  S časem to přijde  :) Jakou by jsi mi zvolil strategii na vikend  ke dnu či hladině?  Nebál by jsem se je lovit třeba na 5m od břehu na trhačku.  Ale také ne na podvoďák.  Díky za super stránka věřím,  že  na sebe narazíme nicméně si myslím,  že už se tak stalo alespoň pozdravem  ;)
  • Správce stránky 185.186.*.*
   1 0
   Ahoj, já mám teď většinu záběrů na velkých hloubkách, vábím i na 55 metrech nad korytem laughing a záběry tak na 15 až 30 metrech. Většinou mi tam najede tak 3 až 5 kusů. Často jsou dost opatrní a jen zřídka je záběr na první zvedák. Určitě bych teď šel na podvoďák a na hloubku. Díky za příspěvek a třeba dáme někdy pokec :-) Držím palce a když se něco pěkného povede tak dej určitě vědět smile
 • jirisedlar 194.228.*.*
  1 0
  Ahoj, pěkné stránky. Chtěl bych poprosit o radu. Lovím většinu sezóny na řekách (hlavně Labe a Vltava). Na Hartu se dostanu zřídka, maximálně dvakrát ročně. S vábničkou jsem tam lovil loni poprvé, letos jsem tam strávil zatím jen jeden den. Úspěchy minimální, nevím kde ty sumce na přehradě hledat. Na řekách se zdržují většinou na podobných místech. Jak je najdu na té přehradě? Nechci samozřejmě vědět konkrétní místa, ale byl bych vděčný za jakkoukoliv obecnou radu. Zkoušel jsem driftovat na otevřené vodě, zkoušel jsem břehy od hlubších partií po mělččí, skalnaté dno i zatopené pastviny, ale nepodařilo se mi přijít, jak na ně. Sice jsem nějaké našel, zvedl i ulovil, ale bylo jich hrozně málo, navíc pokaždé přišel úspěch úplně jinde. Čistá náhoda. 
  Předem díky za jakkoukoliv radu a přeju hodně úspěchů!
  • Správce stránky 185.186.*.*
   0 0
   Ahoj,určitě ještě taky nemám přehradu úplně přečtenou :-) ale nějaké výsledky se mi už docela daří. Myslím že asi není správný recept jak a kde je najít, je to spíše o tom být ve správný čas na správném místě. Chování sumců se asi budu učit celý rybářský život ale každá výprava mi něco dá. Já osobně teď prochytávám místa kolem starého koryta Moravice a nejužší místa přehrady, na podzim se mi daří v hloubkách od 10 do 25 metrů a teď mám nejvíce záběrů od 2 do 6 metrů pod lodí. Na mělčinách téměř nevábím,vábím tak od 10 metrů hloubky. Často mám u nástrahy i pět kusů najednou, většinou dle echa kusy kolem metru. Jsou dny kdy už poznám jestli to půjde či nikoliv a také se mi stane že mám záběr v místech kde bych sumce vůbec nečekal :-) Ukládám si pozice většiny ryb do sonaru a na ta místa se pak vracím, lovím v podstatě po celé přehradě a ukládám si vrstevnice dna které si pak v sonaru procházím a hledám zajímavá místa. Sumec na přehradě v noci při hledání potravy uplave spoustu kilometrů takže záběr se dá čekat v podstatě kdekoliv smile Dám sem odkaz na stránku kam posíláme sonarové záznamy a můžeš tam kouknout jestli ti to něco napoví, zatím Harta není projetá celá ale do budoucna se to určitě změní.  https://www.genesismaps.com/SocialMap   - (přibliž si Hartu)
   Děkuji za příspěvek a kdyby se ti na Hartě zadařilo tak dej určitě vědět , ať ti to kouše  smile
 • Gessy Sala 51.81.*.*
  0 0
  Hi,very nice photos nature
  • Správce stránky 185.186.*.*
   0 0
   Hi, yes you're right Slezská Harta and its surroundings is a really nice place. Recently, however, is already under considerable tourist pressure so I only hope that pressure can standcrysmile.
   Otherwise, thank you very much for the first foreign contribution smile
 • Freecarp 185.186.*.*
  0 0
  Ať sa dařá
  • Správce stránky 185.186.*.*
   0 0
   Díky smile
 • Milan 193.85.*.*
  1 0
  Držím palce, abys co nejvíce a nejdříve zaplnil fotogalerii novými úlovky a webovky novými návštěvníky smile Měj se pěkně, Milde..
  • Správce stránky 185.186.*.*
   0 0
   Budu se snažit smile a moc děkuji za první příspěvek smile

Kontakt

sumciharta@seznam.cz

Flag Counter